Tažné zařízení Westfalia

Německá firma Westfalia patří k předním světovým výrobcům tažných zařízení, typových elektropřípojek, nosičů na kola a střešních boxů. Firma, která stála u zrodu kulového čepu, je od roku 1932 inovátorem a držitelem řady světových patentů. V současnosti nabízí přes 1700 různých typů tažných zařízení, navržených pro perfektní součinnost s každým individuálním modelem automobilu.
Tažné zařízení Westfalia

Firma, kterou v roce 1887 založil Franz Knöbel v německém Wiedenbrücku, se zpočátku zabývala výrobou koňských postrojů, kočárů, loveckých vozíků a saní. Název Westfalia se v obchodních záznamech poprvé objevil v roce 1922. O pět let později firma zahájila výrobu otevřených přívěsných vozíků.

V roce 1931 Franz Knöbel mladší pro připojení vozíku k automobilu vyvinul kulový čep, inspirovaný mechanismem kuřecího kloubu. Světově proslulou se firma stala výrobou VW camper (1952). Následovalo rozšíření sortimentu o karavany, přívěsy pro přepravu koní a další kempovací úpravy aut, tentokrát pro značky Mercedes a Ford.

Roku 1966 firma uvedla na trh první odnímatelné tažné zařízení s maticovým systémem. První plně automatické tažné zařízení spatřilo světlo světa v roce 1987. Další inovací byl první kulový čep, zhotovený z hliníku (1995) a první sklopné elektrické tažné zařízení pro montáž přímo na výrobní lince (2002).

Od roku 2016 je Westfalia-Automotive se 40% podílem na evropském trhu součástí americké korporace Horizon, jednoho ze světových lídrů v oblasti přívěsů a transportních systémů. 700 zaměstnanců ve firmě každoročně vyrobí 1 milion tažných zařízení.

https://www.westfalia-automotive.com/

[divider style=“shadow“]

Ukázky montáží tažných zařízení Westfalia

[post_grid category_name=“Tažné zařízení Westfalia montáže“ columns=“3″ rows=“1″ orderby=“date“ order=“DESC“]