O montáži tažných zařízení

Co montuji, co pro vás mohu udělat

Vše montuji jen na osobní nebo malá užitková vozidla (maximálně Ford Transit, Peugeot Boxer). Nákladní vozy ani autobusy se mi nevejdou do garáže ani na dvorek.

Montáže probíhají pouze na adrese Rohatecká 24, Praha 5. Na mobilní montáže nemám dostatečné vybavení.


Jak dlouho montáž trvá

Parkovací senzory

 • Zadní parkovací senzory trvají bez lakování 2-3 hodiny, s lakováním jsou na celý den (cca 8 hodin). Celý den také trvá, pokud se montují přední a zadní senzory současně (lakování nebo montáž CAN-BUS adaptéru může prodloužit montáž ještě o 1-2 hodiny).

Tažné zařízení

 • Montáž tažného zařízení je vždy na celý den (8 hodin). V některých případech se může montáž protáhnout do druhého dne, a to většinou kvůli kódování na diagnostice. Kódování lze realizovat až když je vše hotové. Provádí se u specializované firmy v Radotíně, která má provozní dobu od 8 do 17 hodin pouze ve všední den. To se týká hlavně značek aut Ford, Mercedes, Citroen, Opel. Pro vozidla Škoda, VW, Seat a Audi mám vlastní diagnostiku, a tak jde montáž stihnout během jednoho dne.

Napájení pro kameru

 • Montáž napájení pro samotnou přední kameru většinou trvá 1,5 hodiny. Pokud se montuje i zadní sledovací kamera, je montáž na 4-5 hodin.

Jak si vybrat

Parkovací senzory (prodávám i montuji):

 • Je potřeba si dopředu vybrat, zda chcete parkovací senzory bez displeje nebo s displejem. Displej po montáži už bohužel nejde jen doplnit, systémy mají jinou řídicí jednotku a kabeláž. Displej ukazuje směr a vzdálenost od překážky, parkovací systémy bez displeje jsou vybaveny beeperem, který na překážku upozorňuje pouze zvukovým signálem.
 • Uvažujete-li o montáži zadních a předních senzorů, doporučuji nechat si nainstalovat oboje zároveň. Přední sice lze doplnit i později, ale je to časově náročnější, a tím pádem i dražší než při současné montáži.
 • CAN-BUS adaptér je zařízení, které zabraňuje pípání předních senzorů za jízdy. Lze ho namontovat jak při instalaci senzorů, tak později. Doplnění nevyžaduje příliš práce navíc oproti montáži zároveň se senzory, cena je proto podobná. To platí jen u mnou namontovaných senzorů Steelmate. CAN-BUS adaptér mohu doplnit i k senzorům, zapojeným jinde. V tom případě je ale cena vyšší.
 • Parkovací senzory lze na požádání nalakovat na barvu karoserie. Základní barva senzorů je matná černá. Pokud už na autě jsou nějaké jiné černé prvky (například lišty), většinou se nevyplatí senzory lakovat. I v původní variantě vypadají dobře. Máte-li auto v odstínu slonové kosti nebo stříbrné, lze předem objednat senzory nalakované z výroby.
 • Chcete-li senzory v barvě karoserie, barva se musí nechat odborně namíchat. Lak schne minimálně 2 hodiny, dalších cca 48 hodin trvá, než barva vytvrdne. Proto je lepší několik dní po lakování nejezdit s autem do myčky.

Tažné zařízení (prodávám i montuji):

 • U tažného zařízení je vhodné si předem uvědomit, co na něm budete tahat. Pokud ho budete používat často, vhodný poměr cena/výkon nabízí pevné tažné zařízení. Záleží-li vám na tom, aby tažné zařízení bylo co nejméně vidět, zvolte odnímatelnou variantu.
 • Nosič kol na rozdíl od vozíku tlačí na tažné zařízení shora. Proto se pro něj hodí jen pevné nebo odnímatelné vertikální typy. Tato varianta se vždy vyznačuje vyšší cenou. Vhodnou variantu je možné vybrat prakticky na každé osobní auto.
 • Pokud si nejste jistí, jaké tažné zařízení se hodí pro váš vůz, napište mi.
 • Součástí montáže tažného zařízení je vždy také elektropřípojka. Pro běžné malé vozíky do 750 kg, kde elektropřípojka řídí pouze světla, stačí standardní 7pin. 13pin je novější typ, který má navíc couvací světlo a je vhodný pro karavany, nosiče kol, velké vozíky apod. U 13pin je také možné po domluvě připojit napájení a dobíjení pro baterii v karavanu. V tom případě počítejte s navýšením ceny o cca 1500 – 2000 Kč.

Sledovací kamera (pouze montuji – neprodávám):

 • Nejčastěji koupíte přední sledovací kameru, ale existují i varianty se dvěma kamerami, přičemž druhá směřuje dozadu. Obě se lepí na okno u auta. Ke kameře je třeba přivést napájení, které instaluji pod plasty, aby bylo co nejméně vidět. Pokud to přední kamera umožňuje, zadní kameru lze doplnit i později. Kamery neprodávám, pouze montuji dovezené.

Jak objednat

Napište mi na email: mirek.cevela@gmail.com nebo vyplňte formulář v kontaktu.


Co dělat po dobu montáže

Montážní dílna je poměrně malá a není vybavena čekárnou. Komfortnější je proto po dobu montáže vyrazit do některé z blízkých restaurací nebo kaváren. V dochozí vzdálenosti je také obchodní centrum Galerie Butovice.

Restaurace

Ve vzdálenosti cca 10 minut pěší chůze jsou  dvě restaurace s klasickou českou kuchyní a poledním menu. Nová Hospoda, Butovická 24, má otevřeno každý den od 10.30 do 23 hodin. Restaurace Mezi Lány na adrese Mezi Lány 15 každý den od 10.30 do 22 hodin.

OC Galerie Butovice (nákupní centrum)

Nákupní centrum s nabídkou různých obchodů, restaurací a služeb, je vzdálené cca 20 minut pěší chůze. Budete-li mít zájem, mohu vás tam odvézt autem, a po skončení montáže vás tam zase vyzvednout.

S dětmi

Přijeli jste na montáž s dětmi, pro které nemáte hlídání? V případě hezkého počasí můžete vyrazit na některé z dětských hřišť, kterých je v okolí několik. Za deštivých dnů je k dispozici OC Galerie Butovice.

Se psem, pěšky nebo na kole

Čas montáže můžete také využít k venčení psa, jít na procházku do lesa nebo si s sebou vzít kolo. Nedaleko je přírodní park Vidoule – Cibulka nebo Prokopské údolí.

Doprava

Když necháváte auto v dílně na celý den, můžete využít dobře dostupnou městskou hromadnou dopravu. Dílna je přesně v půli cesty mezi stanicemi metra B Jinonice a Nové Butovice. Obě jsou vzdáleny cca 10 minut pěší chůze.

Kromě toho v místě jezdí autobusy. 137 na trase Na KnížecíMalá Ohrada, nebo 149 na trase DejvickáBavorská. Zastávky jsou v kolmé ulici Pod Vidoulí (137), nebo Butovická (149).

Mapka