Tažné zařízení Škoda Octavia III Scout montáž - Praha 5

Montáž tažného zařízení

[raw]
[column size=“1/2″]
Tažné zařízení s montáží
[/column]
[column size=“1/2″ last]
Montuji a prodávám tažné zařízení z nabídky firmy ELSA GROUP. Nejčastěji se jedná o značky BRINKWESTFALIA a GALIA.

Tažné zařízení instaluji na všechny typy osobních vozidel a malé dodávky. Montáž provádím odborně a tak, že neporušuje záruku na vozidlo. Můžete vybírat ze širokého sortimentu různých typů tažných zařízení pro vozy všech značek. Zajistím také instalaci univerzální nebo typové elektropřípojky.

Po montáži obdržíte řádně potvrzený typový list. Tím pádem nemusíte na STK na evidenční kontrolu. Stačí si nechat tažné zařízení zapsat do technického průkazu na nejbližší pobočce dopravního inspektorátu. Zaplatíte pouze správní poplatek 50 – 100 Kč.
[/column]
[/raw]

 

Jak vybrat tažné zařízení

Tažných zařízení existuje na trhu celá řada. Prvním kritériem je značka, model a rok výroby vašeho automobilu. Tím druhým účel, tj. co za autem plánujete tahat. Jednoduchý přívěsný vozík, kterým převážíte věci na chalupu, má jiné nároky než karavan, přívěs na loď nebo nosič na kola.

U nižších aut může tažné zařízení zasahovat do registrační značky. V tom případě je vhodné vybrat tažné zařízení s odnímatelným čepem. Totéž platí v případě, že na autě máte namontované parkovací senzory. Pokud o nich teprve uvažujete, je lepší nejprve namontovat tažné zařízení a pak teprve parkovací senzory. Případně vám mohu nainstalovat obojí zároveň. Montuji parkovací senzory značky Steelmate, které si s tažným zařízením bez problémů poradí.

Jaké tažné zařízení pro nosič kol

Většina tažných zařízení v nabídce je schválena také pro montáž nosiče jízdních kol. Pokud ale na nosiči plánujete vozit 3 jízdní kola a více, je třeba zkontrolovat, zda je tažné zařízení homologováno pro svislé zatížení alespoň 100 kg. Nosič jízdních kol nepůsobí na kulový čep svisle jako oj vozíku, ale vytváří pákový efekt. Překročení svislého zatížení tak může snadno způsobit poškození nebo zaseknutí odnímatelného mechanismu tažného zařízení. Vozíte-li více než 2 kola na nosiči často, doporučuji instalovat spíše pevné tažné zařízení.

Dalším faktorem, který má na výběr tažného zařízení vliv, je cena. Všechna tažná zařízení v nabídce jsou kvalitní a vyhovují evropským normám. Přesto lze vybírat od různých výrobců a v různých cenových relacích.

[raw]
[column size=“1/2″]

 

Montáž tažného zařízení

Tažné zařízení je bezpečnostní prvek, který přímo ovlivňuje bezpečnost silničního provozu. Proto je lepší si ho nechat namontovat v certifikované dílně. Pro montáž tažného zařízení mám pověření od firmy ELSA Group.

Tažná zařízení montuji ve vlastní garáží v Praze 5-Jinonicích. Montáž je na celý den. Na montáž je potřeba se dopředu objednat. Běžné typy tažných zařízení jsou skladem do druhého pracovního dne.
[/column]
[column size=“1/2″ last]

 

Nejčastěji montuji tažné zařízení do vozidel značky:

  • Škoda (Octavia)
  • Volkswagen (Passat)
  • Ford
  • Hyundai
  • BMW
  • Peugeot, Renault a Toyota

[/column]
[/raw]

Cena montáže tažného zařízení

Celkovou cenu tažného zařízení s montáží tvoří:

  • tažné zařízení (liší se podle výrobce a typu tažného zařízení)
  • elektropřípojka (je univerzální a typová, dále 7 a 13 pin)
  • montáž tažného zařízení – 5 000 Kč včetně DPH (tažné dovezené zákazníky nemontuji)
  • kódování typové elektropřípojky – 1 210 Kč včetně DPH

Cenový rozsah tažného zařízení, elektropřípojky (případně jejího kódování) a montáže je od 7 200 do 23 000 Kč s DPH. Tažných zařízení existuje více než 3000 typů. K tomu je zhruba 2000 elektropřípojek v různých cenových relacích. Proto není v mých silách vám sdělovat cenu do telefonu. Chcete-li spočítat celkovou kalkulaci instalace tažného zařízení na vaše auto, prosím, vyplňte formulář níže.

Tažné zařízení s odkazy Elsa
Dotaz na cenu tažného zařízení s elektropřípojkou a montáží.
Můžete zaškrtnout víc položek. Pokud budete něco tahat častěji, prosím, napište to do poznámky.
Pro doplňující údaje, které nejsou v dotazníku.
Na dotaz obvykle odpovídám ten den večer. Nejpozději do 48 hodin.

[raw]
[column size=“1/2″ wpautop=“true“]

Pověření na montáž tažného zařízení

Pověření na montáž tažného zařízení
[/column]
[column size=“1/2″ wpautop=“true“ last]

Typový list – vzor

Typový list - vzor
[/column]
[clear]
[/raw]